Global Satış Ağı

Dünyanın Teknolojisini yakalayın

Uygun Fiyat

En Uygun Fiyat Garantisi

Destek

Tüm soru ve Sorunlarınıza Çözüm

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için bir ışık demeti (lazer) gönderilen tıbbi bir işlemdir.İşlem sırasında lazer ışınları, kıldaki melanin pigmenti tarafından emilen bir ışık yayar. Işık enerjisi ısıya dönüştürülür, bu da deride kıl üreten tüp şeklindeki keselere (saç folikülleri) hasar verir. Bu hasar gelecekteki saç büyümesini engeller veya geciktirir.Tüylerin büyümesini uzun süreler boyunca etkili bir şekilde geciktirse de, genellikle kalıcı epilasyonla sonuçlanmaz. İlk epilasyon için birden fazla seans gereklidir.Birden fazla seans düzenlenir.Kişinin genetik yapısına göre seans sayılarında farklılık gösterebilir.Tüm cilt tiplerinde başarıyla kullanılabilir.

Avantajları Nelerdir?

Yan Etki

Minimum yan etkiye sahiptir ve bu etkiler yalnızca bir kaç gün sürer.Hayatınızı engelleyici yan etkilere sahip değildir.

Uygun Maliyet

Lazer epilasyon gerçekleştirdiğinizde düzenli olarak uygulamanız gereken ağda,tüy dökücü krem,jilet vb uygulamalara para harcamanıza gerek kalmayacak.Hayatınız boyunca bu uygulama ve malzemelere harcayacağanız tutar çok ciddi bir miktar olup lazer epilasyon büyük tasarruf sağlamanıza neden olacak.

Zaman Tasarrufu

Ağda,jilet,tüy dökücü kremler ve evde kullanılan epilasyon aletleri ile yapacağınızda uygulamalarda düzenli olarak vakit ayırmanız gerekecek.Lazer epilasyon gerçekleştirdiğinizde ciddi zaman tasarrufu sağlamış olacaksınız.

Batık Kıl Yok

Geleneksel ağda uygulamalarında batık kıl oluşabilmektedir.Tarifsiz acıya neden olan bu durum ciddi cilt problemlerine neden olabilmektedir.Lazer Epilasyonda ise tamamiyle batık kıl tehditinden kurtulmuş olursunuz.

Kalıcılık

Lazer epilasyon kıl köklerini hedef aldığı için kalıcı çözüm sağlar.

Riskler Nelerdir?

Lazer epilasyonun klinik olarak kanıtlanmış önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır.Mevcut olabilecek yan etkiler cilt tipine,ten rengine,tedavi planına ve tedavi sonrası bakıma uyulması ile doğrudan ilgilidir.Bilinen yan etkiler;cilt tahrişi ve kızarıklık.Kısa süreli olup genelde bir kaç saat içinde tamamiyle geçer.

Uygulama

Uzman elinde bulunan bir lazer aletini cildinize dokunduracaktır. Lazerin tipine bağlı olarak, cildinizi korumak ve yan etki riskini azaltmak için aletin ucunda bir soğutma cihazı veya soğuk bir jel kullanılabilir.

Uzman lazeri etkinleştirdiğinde lazer ışını cildinizden kıl köklerine geçecektir. Lazer ışınından gelen yoğun ısı, kıl köklerine atışlar gerçekleştirerek kıl büyümesini engeller.Hafif iğne batması gibi rahatsızlık hissedebilirsiniz ancak geleneksel ağda yöntemlerine kıyasla acısız denilebilir.Soğutma cihazından veya jelden soğuk hissi hissedeceksiniz.